AÇLIK HİKAYESİ

AÇLIK HİKAYESİ

Uzun zamandır Aidin Salih hanımın ismini duyuyordum. Ancak herhangi bir tedavi yöntemini uygulamamıştım. Öte yandan çok şiddetli olmayan ama beni rahatsız eden bazı hallerimden kurtulmak istiyordum. Mesela uykudan yorgun kalkmak, çabuk yorulmak, zaman zaman ortaya çıkan eklem ağrıları gibi.. Bir arayış içerisine girdim. Önce hastanelere başvurdum ancak pek sonuç alamadım. Alanım çocuk gelişimi üzerine olduğu için yakın çevremde bulunan psikolog arkadaşlarımla istişare ettim ancak durum burayla da ilgili değildi. Sonra bir gün arkadaşım beni biriyle tanıştırdı. kendisi Aidin hanımı yakinen tanıyor, sistemini birebir uyguluyordu. konuştukça sorularıma bir cevap alabildiğimi gördüm. Ancak o zamanlar uygulayacak cesaretim yoktu.

Araya hayli zaman girdi. Bir cuma sabahı karın ağrısıyla uyandım. Hareket etmekte zorlanıyordum. Ağrı giderek artıyordu. Hemen hastaneye gittik. Doktor, saframın acilen, şimdi alınması gerektiğini aksi halde hayatımın tehlikede olduğunu söyledi. Bunu kabullenmem çok zordu. zira ben dişim çekildiğinde haftalar boyu yas tuttum. Saframı, organımı benden almalarını isteyemez, kabul edemezdim. Yine de eşimin ısrarıyla, aynı gün apar topar ameliyat için hazırlandık tekrar doktorun yanına geldik. Bize verdiği cevap -mesai bitimine 2 saat var hayatta yetişmez. Siz pazartesi sabah erken gelin.

Eşim ve ben dönüş yolu boyunca pek konuşmadık. ikimizde kendi kendimize bu yaşadığımız şeyi sorguluyorduk. böyle bir sisteme kendimi emanet etmek istemediğimi anlamıştım. Düşünüyordum, Allah’ım sonsuz kapılarından en hayırlısını aç, diye dua ediyordum.

Eve dönüp sakince düşünmeye başladık. Aklıma tanıştığımız hanım geldi. Hemen aradım. Bu durumun bir çözümü olduğunu ve bana program verip takip edebilecek bir alternatif tıp doktoru olduğunu söyledi. o an gözlerim parlamıştı. içim gerçekten rahatlamıştı çünkü umudum vardı. Ertesi gün bahsettiği doktorun kliniğine gittik. Bir saate yakın bir görüşmenin ardından, 3 aylık tedavi programını verdi. Asistanı tüm bu süreçte ve sonrasında ihtiyaç halinde hep destek oldu.

Programın içeriğinde bazı kürler, haftada 2 gün açlık orucu ve 3 kez yapılması gereken karaciğer temizliği vardı. tüm listeyi harfiyen uyguladım, bitirdim. Tekrar muane oldum ve ameliyat gereken hiç bir durumum olmadığı sonucunu aldım. Zayıfladım, ruhum hafifledi, tenim güzelleşti, cilt tonum açıldı, uykularım dinlendirmeye başladı, daha az yorulur hale geldim. Daha dinç ve sağlıklı görünmeye başladım. Kendimi çok huzurlu hissediyordum. Hala da öyle.

Bu konuda araştırmaya ve kendimce uygulamalara devam ettim. 3 günlük açlıklar yaptım. Şimdi ise 7 günlük açılığımı henüz bitirdim. koruma günlerindeyim. Açlıklarla ilgili tecrübelerimi burada ayrı ayrı yazacağım. Eğer siz de yapmak isterseniz başınıza neler geleceğini bilin diye 🙂

2 YORUM

comments user
Adile

Gerçekten çok ilginç. Aynı sikayetler bende de var. Ama hiç bu tür bi tedavi arastırmamıştım. Bilgi için teşekkürler 💕

    comments user
    kubranurdemirhan

    Sizin için en kıymetli ve en kısa yoldan şifa bulmanızı dilerim. ben de teşekkür ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir